.

Svět introverta (borůvkového...)

30. září 2013 v 16:42 |  Filozofování *mne si dlouhé vousy*
Asi se nedá říct, že všichni introverti se můžou hodit do stejného pytle - každej introvert je jinej, jako každej člověk je jinej, takže budu popisovat svět mého vlastního, šíleného introvertství :). Jestli se teda introvertem nazývat můžu... :D

Ráda si introvertismus představuju jako hladinu moře, která se uprostřed stáčí v obrovském víru do hlubin, naproti tomu extrovertismus vidím jako vodní výbuch z hladiny do nebe :). Pro mě to neznamená, že se uzavřu do sebe, obeženu zdí nebo tak něco, spíš že místo ven se soustředím dovnitř, kde je to častokrát větší, než se zvenku zdá (a teď nemyslím TARDIS xD).

Někdy se lidem okolo asi zdám jako že se mi moc nechce komunikovat s ostatníma, ale asi to soudí zrovna ve chvíli, kdy jsem ve svém vlastním světě a nebo přemýšlím (a to dělám skoro pořád no xD). K lidem, které neznám dost na to, abych usoudila, že je znám dobře (xD), sama od sebe jen tak o blbostech nepromluvím, to jsou taky chvíle, kdy se asi zdám jako dost velkej introvert... Já prostě potřebuju svý lidi, aby jsme k sobě pasovali a rozuměli si, jinak mi konverzace prostě nejde a já se nemůžu rozpovídat. Možná to je taky trochu mojí tvrdohlavostí nebo jak bych to nazvala - odmítám mluvit s lidma, co mi nerozumí a nechtějí rozumět, jsou zlí, úúúplně odlišní a tak, a nebo se mi nechce s někym mluvit prostě jen tak, když vlastně mluvíme jen tak ze zdvořilosti, abychom zbytečně prohodili pár slov :D. S kámošema je to něco jinýho, s těma si můžu povídat o ničem do zblbnutí, ale já myslím ostatní lidi :). Tím nechci říct, že bych se nějak odlišovala od "ostatních", ale znáte ten pocit, kdy víte, že někdo má jiný zájmy, názory a tak a že si prostě nemůžete opravdu z duše rozumět... to myslím :).

Muhehe, nevím, jestli se člověk introvertem rodí, nebo se jen přizpůsobuje okolí, ale já byla tiše přemýšlivá už od školky :D. Seděla jsem vždycky v koutě a hrála si s kostkama, jako psycho holčička xD. Ale tohle moje introvertství mi přineslo miliony vnitřních světů a, ehm, imaginárních kámošíčků (nejsem cvok néé), bez toho všeho bych asi nepřežila :D. Jsem ráda, že mám kámošku, vedle který se nikdy jako introvert necítim, a ani nemusim, protože mě bere takovou, jaká jsem, a ne jako introverta, ani jako extroverta :). Jestli se totiž někdy uzávírám, tak je to před lidma, co mě chtěj hodit někam do pytle, někam zatřídit, změnit mě k obrazu svému, před lidma, co odmítaj vidět lidi takový, jaký jsou, a co se ke komukoliv dokážou kdykoli otočit zády :I U těchhle lidí mi ani nevadí, když si myslí, že jsem "ta holka, co se s nikym nebaví", protože ani nechci, aby mě poznali. To je možná výhoda introvertů, že mají kontrolu nad tím, jak moc je člověk pozná >:D. Ne, že by si introverti mysleli, že jsou něco speciálního, a proto musí dávat pozor na to, komu se otevřou, to ne - je to naopak, spíš si myslím, že víc do lidí vidí a tak jim stačí pár přátel, ale opravdových, kteří se na ně mohou spolehnout a oni zas na ně. Ok, tak je to u mě, nechci házet do jednoho pytle všechny :D. To je děs, já se snažim někoho neurazit a pak ze mě vyleze nějaká blbost xD. Protože někdo je třeba taky introvert, čte mi to tady, nesedí to na něj, a pak vypadám, že ho někam škatulkuju :D. A to nechci :D Každej introvert je jinej, introvertní podle svýho, makovej nebo borůvkovej, to je jedno dostala jsem chuť na buchty týbláho je z toho blázinec ok tak závěr se mi nepovedl pardon radši to skončim :DD.
 


Komentáře

1 Ann Taylor | Web | 30. září 2013 v 17:26 | Reagovat

Přesně, na co se vybavovat s cizími lidmi o počasí, to je mi příjemnější mlčet a mluvit jen s přáteli.

2 Mitholwen | 30. září 2013 v 18:00 | Reagovat

Fajn článek (asi 3. normální k TT), mám to taky tak.

3 Iva | 30. září 2013 v 19:40 | Reagovat

I don't have enough words in Czech, so I have to write in English. I... I've tears in my eyes. Really. I only want to say - thank you from the bottom of my heart, that I can be your friend. I pray, I could be just a bit like you are. You know, like.. like saying only that, what you really want to say. And so... I'm so glad, I met you. I can tell you dude, you're my best friend. I don't mean it like "BF4ever" *xD*, but... you have to know, how I mean it, don't you?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Whatever your views are, don't make them a prison.