.

Život straky

22. května 2015 v 11:31 | rage time |  Filozofování *mne si dlouhé vousy*
Tuhle mi babi nedávno říkala, že u nich v domově důchodců žije starej chlap, co z okna vzduchovkou střílí straky. Proč? Prý protože... agsdg... Protože se mu nelíbí jejich hlas. Prý dělají hluk. Tak je střílí. Kvůli tomu, že mu volání strak leze na nervy, hned bere zbraň a zabíjí ptáky, který ani nemají tušení, co nebo proč je zasáhlo. Pak na sebe může být hrdej, že si zařídil klid a může se v pohodě dál dívat na svou telku, no a ještě k tomu to byla super trefa, že jo.
Jo. (držte mě někdo xD)


Ono je totiž úplně v pořádku postřílet si pár zvířat, který spolu jen komunikujou a ani netuší, že by tím někoho rušili. Lidi totiž neruší zvířata, ale zvířata ruší lidi. To zvířata kácí lesy, zamořujou vzduch a vodu a páchají masakry jak na svým druhu, tak na ostatních. A proto se může zamířit a pálit po nich hned jak pípnou. ŽEJO.
Co by dělal, kdyby nebydlel kde bydlí, ale třeba támhle uprostřed sídliště, kde jsou každej den a celej den na hřištích desítky dětí, který ječí tak nahlas, že člověk otevřený okno prostě nevydrží mít. Ptáci? Ti přes to řvaní nejsou ani slyšet. Taky by ty děti postřílel? Ne. Hlavně děti ne! Sice ječí, ale on by šel do lochu. Ale straky jsou fajn. Těch si může pozabíjet kolik je libo, protože ty za ním nepřijdou s poutama, že jim zabil sourozence/rodiče. Mladý nebo starý, no co, člověk stejně nepozná, kolik jim je, jsou všechny stejný. Jenom křičí, to asi proto, aby rušily ostatní. Přímo si o tu ránu říkaj, že jo. Že jo, dědo. Dědo, slyšíš. ŽE JOoOOO *bere vzduchovku* (XDD help)

Straky a ptáci obecně nemůžou za svůj hlas, ok? Už se s ním narodily. Člověk si ani neuvědoumje, jak strašně sobecký, a já myslim hodně, hodně sobecký a sebestředný, je zabít někoho jen kvůli tomu, že vás ruší jejich hlas. Tak ten děda má větší právo na život než ta straka a ještě má právo ukončit jí ho kdykoli, protože už ho nebaví její hlas? Ruší mu její povídání hokejíček? Jednoduchý! Pic jí! Vždyť on na to má takhle na starý kolena právo né. No jasně.

Ne ok teď vážně.

Víte, jak úžasný je umět lítat. Každej někdy asi chtěl mít křídla a moct odletět. Představte si, jaký by to bylo, moct se vznést nad celej svět a pozorovat ho z výšky, moci kroužit nad hlavama všech, kteří ani netuší, že je všechny vidíte. A můžete letět kamkoli, jste svobodní. Mávnete křídly a už jste pryč, letíte vzduchem s roztaženými pažemi... Ani já si neumím představit ten pocit. Pocit zabít někoho, kdo má tuhle svobodu a má takový štěstí, že lítat může. Kdo má právo tenhle život vyrvat z něčích rukou (křídel)? Možná, že kdyby si tohle ten chlápek uvědomoval... Pro něj to jsou jen černobílý řvouni, jejichž život za nic nestojí, jejichž život má on právo vzít kdy chce (nacož právo nemá a kdyby existovala nějaká vyšší síla, který by se měl po smrti zodpovídat, nevim, jak by to zdůvodnil... "Proč jsi připravil o život tyhle duše?" ... "No... totiž oni křičeli a mně se to nelíbilo. Mám přece právo na klidnej život, a oni... ne?"..) Je to smutný. Wáá.
Nechci říkat, že ten chlap je úplně celkově špatnej člověk, neznám ho. Ale tohle dělat nemůže... Achjo.

No nic, chtěla jsem to vypsat, abych na to už tolik nemusela myslet.


Ničí život není hodnotnější než jinej, ať už má být porovnanej život člověka a straky nebo ryby a psa. Neexistuje metr. Snaží se to měřit jen... "ego", který se samozřejmě samo staví na nejvyšší příčku... Nope. Člověk není ego, žádný výmluvy... Je jen lidská vnitřní morálka a hodnoty a člověk za ně zodpovídá sám. Radu? Držte se těch vyšších... (ne že bych věděla co to vlastně je xD) Už kecám. Tak kdo na mě vytáhne vzduchovku, abych zavřela zobák... :D
 


Komentáře

1 Kier | 24. května 2015 v 14:08 | Reagovat

Né, cítím, jak bublá ve mně vztek =.= Já bych toho chlapa *bere M16* odstřelila! XD wá, to je tak nefér >..<
Hezky si to napsala ten článek! :3 ten chlap by potřeboval lekci! XD

2 Elie | 24. května 2015 v 15:56 | Reagovat

[1]: Díky :) To teda jo, ajghajkdg, trochu prohnat adgfgHSFGHAS :B xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Whatever your views are, don't make them a prison.